Poradnik weselny czyli ja i moja druga połówka :)

Poradnik weselny czyli ja i moja druga połówka

STARTUJEMY


Wódka na weselu – czyli jak wybrać mądrze spośród tysięcy propozycji

Alkohol od zarania dziejów towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości, celebracji niezwykłych momentów w pięknych chwilach. Zatem jak wybrać najlepszą wódkę na wesele? Czym się kierować? Zaszaleć, a może postawić na sprawdzone rozwiązania? Oto jest pytanie!

Klasyka zawsze w cenie

Z obserwacji oraz naszego doświadczenia wynika, że na stołach w ostatnim sezonie zdecydowanie królowały szlachetne trunki znanych producentów, takie jak: Stock, Pan Tadeusz, Ogiński, Finlandia, Bocian oraz tak zwane perełki. Czym to jest spowodowane? Większość par młodych stawia na znane, sprawdzone marki, które od lat widnieją na polskich półkach sklepowych i suto zastawionych stołach. Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim uniwersalny smak – odpowiednio schłodzone i zaserwowane, przypadną do gusty większości wznoszącym toast za Państwa Młodych. Największa zaletą jest niewątpliwie ich cena, ponieważ nie zamawiamy jednej butelki. A ta jest rozsądna, bo oscyluje między 25– 32 zł.

Jaka pojemność wódki będzie najlepsza?

Kolejnym ważnym aspektem jest dozownik umieszczony w butelce, który niewątpliwie ułatwia serwis przy stole, zwłaszcza jeżeli nie jest to pierwsza kolejka Wybrać butelkę 0.5l czy 0.7l? Rozsądek podpowiada, że większe gabaryty będą bardziej korzystne finansowo. Tak, ale biorąc pod uwagę ilość jednorazowo otwartych butelek, kwestie estetyki oraz czas w jakim wódka się nagrzewa, warto przemyśleć zakup butelek 0.5l.

Gdzie zrobić zakupy?

Na pewno z pewnego źródła, sugerujemy hurtownie alkoholowe lub pośrednictwa specjalizujące się w zamawianiu alkoholu na wesele. Pamiętajcie – zawsze sprawdźcie wiele opcji i nie podejmujcie decyzji pod wpływem impulsu. Często można spotkać się z dużymi rabatami lub dołożeniami przy zakupie powyżej 100 szt. Kiedy? Wódka, alkohole mają tendencje wzrostu ceny rok do roku. Jednak nie róbcie tego za wcześnie. Pamiętajcie, że producenci zmieniają etykiety średnio raz na 2/5 lata.

Jak serwować wódkę na weselu?

Zdecydowanie odpowiednio zmrożoną i w cooler’ach zasypanych lodem. Jeżeli chcecie, żeby Wasze wesele było oryginalne, proponujemy zastanowić się nad alkoholem marki Premium Plus. Cechują się one wyszukanym smakiem, ślicznymi butelkami i powszechnym przekonaniem, że są dobrem luksusowym. Zdecydowanie niepowtarzany alkohol zrobi wrażenie na gościach!

Co do czystej?

Kultura picia w Polsce szybko ewoluuje. Na przestrzeni lat polskie gusta stały się wyszukane.

Wiele osób podróżuje po całym świecie, kosztując przy tym rozmaite trunki. Polacy coraz częściej odwiedzają restauracje, próbują nowych mieszanek i połączeń smakowych. Analogiczna sytuacja panuje na weselach. Każdy, zwłaszcza w upalny dzień ma ochotę skosztować orzeźwiającego mojito, wypić egzotyczną pina coladę czy wziąć do stolika partnerce nieziemskie Sex on the Beach!

Follow us:
TOP