Drink bar na wesele – czy to dobry pomysł?
12 Wrz 2018

Drink bar na wesele – czy to dobry pomysł?

Czy drink bar jest popularną atrakcją na weselu?

 

Czy moi goście będą z niego korzystać?

Na moim weselu i tak wszyscy będą pili tylko wódkę.

 

drink bar na wesele

Za niespełna dwa tygodnie będę miał przyjemność gościć u swojego przyjaciela na weselu. jako jego świadek.  Znamy się od lat i wiemy o sobie chyba całkiem sporo. Dobrze wie o tym, że praktycznie co weekend w sezonie mam przyjemność gościć za barem na weselach i serwować koktajle. Oczywiście, nie omieszkałem zapytać czy by sobie nie życzył takiej atrakcji na swoim weselu.

Z tego powodu pojawiło się kilka pytań z jego strony. Myślę, że są one całkiem popularne wśród par młodych, które myślą o baru weselnym na swoim weselu. Przyszły Pan młody praktycznie bez zastanowienia się odpowiedział na moje pytanie: „Czy z baru weselnego korzysta wielu gościu?‘’.  Jako osoba, która gości na wielu weselach, serwując koktajle dla gości mogę odpowiedzieć stanowcze tak.

 

Niezapomniana atrakcja na wesele

Pytanie, które się nasunęło mojemu przyjacielowi z pewnością dręczy nie tylko jego, a więc drodzy Państwo – całą odpowiedzialnością stwierdzam, że bar weselny jest jedną z najbardziej obleganych atrakcji podczas wesela. Dzieję się tak, ponieważ bar weselny to miejsce praktycznie dla każdego. Nie wszyscy mają tego świadomość, ale z baru weselnego może skorzystać każdy kto jest na przyjęciu bez względu na wiek (oczywiście nie każdy napije się drinka alkoholowego, ale nikt nie odejdzie z pustymi rękoma od baru).

Oprócz drinków alkoholowych, które oczywiście są bardzo popularne wśród gości weselnych, barmani serwują również drinki bezalkoholowe, co stanowi wspaniałą alternatywę dla osób, które nie mogą spożywać alkoholu, ponieważ np. są kierowcami, w ciąży bądź po prostu nie mają ochoty.

 

Bar weselny, a dzieci

Bardzo częstymi gośćmi przy barze weselnym są dzieci, drinki robią na nich ogromne wrażenie i bardzo chętnie korzystają ze słodkich drinków z żelkami, piankami czy np. watą cukrową. Jest to dla nich coś nowego, z czym codziennie się nie spotykają.

 

Co drink bar może zaproponować kierowcom?

Warto wspomnieć o kierowcach, którzy zawsze są na weselu i również chętnie korzystają z drink baru, zamiast spożywać tylko słodkie soki, bądź napoje gazowane przy stoliku, maja oni świetną alternatywę napić się orzeźwiających lemoniad na bazie mięty bądź świeżych cytrusów.

 

Oferta drink baru dla kobiet w ciąży

Jeśli już jesteśmy przy świeżych cytrusach, mięcie, to nie sposób nie wspomnieć o kobietach w stanie błogosławionym, które bardzo często chętnie korzystają z naturalnych lemoniad na bazie świeżych cytrusów, mięty, odrobinie brązowego cukru i wody gazowanej.

 

Weselny bar dla osób starszych

Jak widać, drink bar na weselu to świetna propozycja dla dzieci, kierowców, kobiet w ciąży, ale nie możemy z pewnością zapomnieć o swoich babciach, ciociach albo po prostu o osobach starszych, które nie mogą, np. z przyczyn zdrowotnych spożywać mocnego alkoholu. Barmani zawsze bardzo chętnie wyczarują coś delikatnego z niewielką ilością ulubionego trunku. A kto by nie chciał zobaczyć uśmiechu na buzi swojej kochanej babci, która trzyma w ręce wspaniale ozdobionego i z pewnością jeszcze lepiej smakującego drinka? Zawsze jest nam bardzo miło, gdy pod koniec naszej pracy słyszymy od par młodych: Byliście wspaniali, drinki smakowały każdemu, nawet naszym babciom. Właśnie dla takich chwil robimy to, co potrafimy najlepiej, czyli serwujemy koktajle.

 

drink bar na wesele


 

Oferta drink baru dla gości

Omówiliśmy już ofertę drink baru dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych. Najwyższy czas wspomnieć o gościach którzy przychodzą na wesele, aby nie wylewać za kołnierz. Takich osób jest z pewnością najwięcej podczas przyjęcia. Podzieliłbym ich na dwie grupy: mężczyźni oraz kobiety. Najpierw chciałbym skupić się na kobietach, bo to one przecież rządzą wszystkim mężczyznami.

 

Co drink bar oferuje kobietom?

Od zawsze wiadomo, że kobiety kochają drinki i barmanów. A teraz tak na poważnie – czy wasza żona, narzeczona, dziewczyna, czy po prostu znajoma z którą jesteście na weselu nie chciałby napić się koktajlu cosmopolitan i poczuć się jak jedna z dziewczyn z kultowego serialu ,,Seks w wielkim mieście’’? Bądź jakże popularnego orzeźwiającego mojito? Każdemu mężczyźnie z pewnością zależy na tym, aby zaspokoić swoja kobietę a drinki to zdecydowanie jedna z form, które mogą doprowadzić kobietę do euforii.

To kobiety kochają i kochać zawsze będą (przynajmniej mamy taką nadzieje), kolorowe, słodkie drinki z palemkami, ale nie tylko, ponieważ trend spożywania alkoholu zdecydowanie się zmienia, a co za tym idzie również kobiety zaczynają szukać coś bardziej wyrafinowanego. Drinki bardziej wytrawne zdecydowanie zaczynają coraz częściej być popularne wśród płci pięknej, bo kto by nie chciał napić się wspaniałej margarity frozen podczas upalnego dnia?

Wesele dla każdej kobiety stanowi ogromne wydarzenie. Sukienki, biżuteria, makijaże, szpilki – każda kobieta chce się czuć wyjątkowo i wyglądać pięknie, a więc bez wahania warto podarować trochę luksusu swoim gościom w postaci wspaniałych drinków. Tak aby Panie mogły czuć się wyjątkowo, a Panowie mogli być spokojni co do trunków jakie ich partnerki będą spożywać. Bez najmniejszego wahania mogę stwierdzić, że kobiety są najczęstszą grupą wśród gości przy barze (i oby tak zostało jak najdłużej!), ale jak już wspomniałem – to kobiety rządzą mężczyznami, tam gdzie one tam i my (tak tak Panowie warto sobie to uświadomić i się z tym pogodzić 🙂 ).

 

Oferta dla mężczyzn

Mężczyźni kochają bar i to tutaj czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie, bo przecież nie ma nic lepszego, niż wymienić kilka zdań z barmanem na temat wódki, whisky czy rumu. Oczywiście, mężczyźni rzadziej gustują w drinkach z palemkami, ale kto z nas nie chciałbym napić się orzeźwiającego Toma Collinsa, bądź jakże klasycznego Old Fashioned.

Mężczyźni również chcą się poczuć wyjątkowo, choć to oni z pewnością są osobami, które chętnie słuchają wszelkich nowinek alkoholowych i to oni chętnie wymieniają poglądy na temat alkoholu podczas wizyty przy barze. Z pewnością Panowie gustują w czymś bardziej mocniejszym, wytrawnym. Wielu mężczyzn ma już wybrany swój ulubionych alkohol, na bazie którego zamawia koktajle przy barze. Whishy, rumy i gin to z pewnością trzy grupy alkoholowe, które mężczyźni uwielbiają. Oczywiście nie omieszkam również do tych trzech grup dołożyć jakże znanego i cenionego trunku w naszym kraju, a mianowicie wódki,. Warto o niej nie zapominać, bo to ona jest składnikiem jakże wielu koktajli zamawianych przy barze.

 

U mnie i tak wszyscy będą pili wódkę…

Jeżeli jesteśmy już przy tym wspaniałym trunku. jakim jest wódka, chciałbym przejść do drugiej części pytania, jakie przytoczyłem Państwu na samej górze artykułu (“U mnie i tak wszyscy będą pili wódkę”).

Drodzy Państwo, jak powszechnie wiadomo, wesela w naszym kraju są bardzo huczne i dostojne, trwają już od wieków. Zawsze temu wydarzeniu towarzyszyła wódka, która powodowała dobrą zabawę, integrację, ale i czasami sprzeczki między gośćmi. W żadnym wypadku nie chcemy ujmować jej chwały weselnej, jest to przecież wspaniały trunek.

Jednak z pewnością od kliku lat widać zmieniający się trend wśród Polaków podczas spożywania alkoholu. Jest to spowodowane łatwym dostępem do Internetu, telewizji, ale przede wszystkim głównym czynnikiem są podróże. Zaczynamy próbować lokalnych kuchni, owoców, warzyw, ale również i alkoholu, bardzo często w postaci drinków (co może być lepszego przebywając na Kubie od wypicia pysznego Cuba Libre, czy już wcześniej wspomnianego moijto?).

 

Wódka na weselu

Zmieniający się trend spożywania alkoholu bardzo dobrze widać również podczas przyjęć weselnych. Każdy z nas wie, bądź pamięta jak kilka lub kilkanaście lat temu wyglądały wesela. Każdy chciał wychylić jak najwięcej przysłowiowych “kielichów”. Teraz zdecydowanie zaczyna się to zmieniać.

Tak jak wyżej wspomniałem, wesele to duże wydarzenie dla każdego z gości. Garnitury, koszule, szpilki, sukienki – każdy chce być wyjątkowy i już nie do końca zależy mu tylko na tym, aby w jak najszybszym czasie upić się do nieprzytomności. Wręcz przeciwnie – goście chcą napić się alkoholu, ale robią to powoli, bez zbędnego pospiechu, bo jak powszechnie wiadomo – nie sztuką się jest opić, sztuką jest tak pić, aby humor dopisywał do samego wyjścia z wesela. A co lepszego może w tym pomóc jak nie barmani?

Goście bardzo często pytają o różne rodzaje alkoholu, wielu gości już nie chce spożywać tylko czystej wódki, ale bardzo chętnie korzysta z rumów, ginu lub whisky. Wybierając drink bar na wesele zapewniacie Państwo swoim gościom odrobinę luksusu na swoim przyjęciu.

 

Okiem barmana

Kiedy mamy przyjemność gościć na weselach z pewnością zmniejsza się ilość spożywania czystego trunku na stołach, a co za tym idzie – Państwu Młodym zostaje po prostu więcej czystego alkoholu  po całym przyjęciu. Wybór drink baru to z pewnością bardzo popularna atrakcja i korzysta z niego praktycznie każdy podczas przyjęcia. Warto także zaznaczyć, że jest to atrakcja na wesele, która jest z Państwem od samego początku przyjęcia do praktycznie samego końca. Przez cała imprezę bar jest otwarty, a goście mogą raczyć swoje podniebienia wszelkimi koktajlami. Barmani podczas wesel to bardzo często charyzmatyczne osoby z uśmiechem na twarzy, którzy prócz serwowania wspaniałych drinków, chętnie będą zabawiać Państwa gości.

Mam nadzieję, ze powyższy artykuł odpowiedział na pytanie mojego przyjaciela, a także Państwa.

Warto podarować swoim gościom coś wyjątkowego i alternatywę do spożywania tylko czystego trunku, a z pewnością goście to docenią.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą weselnego drink baru.

Do zobaczenia przy barze!

Witek – barman


GO.CA

Komentarze

  1. W moim przypadku drink bar naprawdę świetnie się sprawdzał. Cała impreza przeniosła się pod koniec pod bar 🙂 Poza tym, nie każdy pija wódkę.

  2. U nas drink bar naprawdę dobrze się sprawdził 🙂 Sporo osób zamiast tańczyć stali koło baru. Nawet mój szwagier pogodził się w końcu z moim kuzynem! Same plusy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *